BERKLEE COLLEGE OF MUSIC SCHOLARSHIP AUDITIONS STOCKHOLM

Vill du studera musik i USA och få ett stipendium till detta? Då kan du göra en audition till Berklee College of Music på Södra Latins Gymnasium! Representanter från den världskända musikskolan besöker då Stockholm och Södra Latin och håller audition för att rekrytera nya begåvade elever till sina skolor i Boston och Spanien.
Ansök NU om en tid för audition: https://www.berklee.edu/bwt

 

BERKLEE COLLEGE OF MUSIC SCHOLARSHIP AUDITIONS STOCKHOLM

February 10 & 11, 2018

Location: Södra Latins Gymnasium, Skaraborgsgatan 14, Stockholm

Time: 10 & 11 februari 2018

Sign up: www.berklee.edu/bwt

For more information: mdykta@berklee.edu +1(617) 747-6997

Sedan 2011 har Södra Latins Spetsutbildning i musik ett samarbete med Berklee College of Music. Professorer från Berklee besöker Södra Latins musikprogram med clinic och masterclass i samband med sin internationella auditionsturné.

Dela:
Kategorier: